header1

h

 

Dňa 3.6.2017 sa už tradične v našej obci konal rozprávkový pochod naprieč prietržťanskými vanohradami. Tento rok sa niesol v duchu rozprávky "O dvanástich mesiačikoch". Pochod bol organizovaný v spolupráci s obcou Popudinské Močidľany. Začiatok bol pri zahradníctve Rosa, kde sa všetky deti zaregistrovali a potom plné očakávania sa ponáhľali na prechádzku rozprávkou. Pre deti bolo pripravených 10 stanovíšť, kde na každom z nich ich čakala časť rozprávky, ktorá ich vtiahla do deja. Deti si mohli vyskúšať, ako Maruška v rozprávke, ako nazbierať jahody, jabĺčka, fialky a postupne sa prepracovať až k samotnému koncu rozprávky, kde na nich čakala odmena vo forme hostiny - opekanie špekáčika a kofola. Taktiež na konci pre deti bolo pripravené maľovanie na tvár a diskotéka, o ktorú sa postaral p. Benek z Prietržky. Pre všetkých účastníkov bol pripravený guláš, o ktorý sa postarali naši poľovníci. Starosta obce Prietržka touto cestou ďakuje základnej škole v Popudinských Močidľanoch, materskej škole v Prietržke a všetkým zúčastneným organizáciám za spolupráci pri organizácii tohoto podujatia pre naše deti, ktoré odchádzali plné zážitkov a s úsmevom na tvári. To, že sa deti naozaj tešia na rozprávkový pochod a prichádzajú k nám s radosťou svedčí aj fakt, že tento rok sa podujatia zúčastnilo opäť veľa detí - cca. 120 detí. A na úplný koniec si niekoľko rodičov spolu s deťmi rozložili stany, aby mohli prenocovať pod priehradou, čo sa taktiež postupne stáva tradíciou a vyvrcholením rozprávkového pochodu. 

 

Pripravujeme

júl 2018
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bottomimg